Strona wygasła! pl.mfirma.eu

Twoja strona nadal znajduje się na serwerze pl.mfirma.eu, ale nie jest widoczna w Internecie dla innych użytkowników. Aby móc w pełni korzystać ze wszystkich funkcji naszego serwisu skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta.

Ok

Ważne


Uważaj na nielegalnych instruktorów

Nielegalny instruktor może wydawać się profesjonalnym i często oferuje lekcje po niższej stawce niż „ADI”. Nielegalny instruktor może nie być prawidłowo ubezpieczony, co jest bardzo ważne kiedy zaczynamy się uczyć. Na pewno nie przeszedł rygorystycznego testu jaki „ADI” muszą odbyć zanim będą mogli nauczać jazdy profesjonalnie. Ich instrukcje mogą być nieprawidłowe lub mylne a to może przysporzyć Ci wydatków zamiast zdanego egzaminu. Zawsze pytaj instruktora o certyfikat „ADI” zanim zaczniesz płacić. Po więcej informacji lub w razie problemów możesz dzwonić do DVA (Driving Vehicle Agency) pod numer 028 90 54 79 33 lub odwiedzić stronę www.dvani.gov.ukInstruktor jazdy (ADI- Approved Driving Instructor)

Myślisz o rozpoczęciu nauki jazdy. Profesjonalny instruktor „ADI” może pomóc Ci w aspektach nauki praktycznej jak i udzieli pomocy w przygotowaniu do egzaminu teoretycznego.

 

 

.

Jak aplikować po czasową licencje prawa jazdy (provisional driving license)

Licencja czasowa jest potrzebna aby być dopuszczonym do testu teoretycznego. Licencję czasowa możesz uzyskać poprzez wypełnienie dokumentu DL1, który jest dostępny w głónym Urzędzie Pocztowym lub w lokalnym biurze Lokal Licensing Office lub „MOT”center. O szczegóły zapytaj Twojego instruktora. Do aplikacji musisz dołączyć zdjęcie, paszport lub dowód osobisty oraz czek lub przekaz pocztowy (tzw. postal order) wystawiony na „DVLA / DVA” na kwotę, którą wyznacza aktualny cennik (około 50 funtów). Musisz wysłać oryginalne dokumenty, nie mogą być to kopie.

Adres biura DVA W Belfaście (centrum):

1 Cromac Avenue
Ormeau Road, Belfast BT7 2JA 

Zwrot dokumentów

„DVA” normalnie zwraca dokumenty w ciągu 10 dni roboczych. Jeśli nie otrzymasz dokumentów w ciągu tego czasu, powinieneś skontaktować się z „DVA”. Sama licencja przychodzi w puźniejszym czasie.Adres do wysyłki:Driver Licensing DivisionCounty Hall,

Castlerock Road, Coleraine BT51 3TB

Tel. 0845 402 4000

 

Test teoretyczny

Musisz zdać test teoretyczny zanim będziesz mógł aplikować po praktyczny test. Test teoretyczny składa się z dwóch części: test wyboru i badania percepcji zagrożeń. Po zdaniu egzaminu masz 2 lata na zdanie egzaminu praktycznego.

 

Test praktyczny

Nie bądź zaskoczony jeśli będziesz potrzebował więcej lekcji niż się spodziewałeś! Doświadczeni kierowcy mogą powiedzieć Ci że potrzebowali tylko kilku lekcji żeby zdać egzamin, ale to było za ich czasów. Test uległ zmianie w obecnych latach, więc idź za instrukcjami twojego nauczyciela.

 

 

 

 

y>